Popękane pięty? Co zrobić, aby je wyleczyć?

 

Popękane pięty to bardzo bolesna dolegliwość i niestety w większości przypadków wynika z powodu zaniedbania i braku odpowiedniej troski o skórę stóp. Jeśli już jednak doprowadziłaś do takiego stanu swoje stopy kluczowym elementem będzie przywrócenie właściwej elastyczności i ciągłości naskórka.

Do tego celu dobrze będą się nadawać ciepłe kąpiele stóp w wodzie z ekstraktem z ziół takich jak rumianek, szałwia lub lawenda. Bardzo szybkie efekty można także osiągnąć stosując nasz specjalnie opracowany dla tego typu dolegliwości krem na pękające pięty, który zawiera aż cztery składniki aktywne: alantoinę, kwas salicylowy, D pantenol oraz olejek miętowy.

Niestety, jeśli rany na popękanych stopach są naprawdę głębokie może się nie obyć bez wizyty u podologa, który odpowiednio zabezpieczy rany przed ich dalszym pogłębianiem.

Elementem wspierającym regenerację skóry stóp jest witamina A, która sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i szybciej się regeneruje.

Najważniejsze jednak jest regularne stosowanie kremów dedykowanych stopom – jeśli będziecie dbały o Swoje stopy korzystając z kremów i środków pielęgnacyjnych naszej marki możemy Wam zagwarantować, że problem pękających pięt będzie Wam zupełnie obcy!

Polityka prywatności

Ta strona korzysta z plików Cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka Prywatności